Technologia

W SmartGym zastosowano najnowszą technologię!

SmartGym Pro silnik

„Cyfrowy ciężar”

Zastosowana w urządzeniu technologia „cyfrowego ciężaru” to innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące zaawansowane algorytmy, pozwalające na generowanie obciążenia bez wykorzystania „fizycznych” ciężarów. Czujniki znajdujące się w urządzeniu odczytują wartości naprężenia liny 10 000 razy na minutę i przekazują dane do bezszczotkowego silnika, który wytwarza ciężar o wybranej przez użytkownika wartości. Dzięki dwóm silnikom ćwiczący ma możliwość stopniowania obciążenia co 0,5 kg, co daje aż 117 poziomów obciążenia do wyboru.

Liny kevlarowe

Zastosowane w SmartGym Pro liny wykonane są z kevlaru. Jest to materiał, który jest wykorzystywany m.in. do produkcji kamizelek kuloodpornych czy do opancerzania kabin pilotów samolotów wojskowych. Kevlar jest ponad 5 razy lżejszy od stali, a zapewnia niemal 10 razy większą wytrzymałość na rozerwanie przy porównywalnym ciężarze. Materiały najwyższej jakości zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania SmartGym Pro.

SGPro App

Kompatybilność z wi-fi oraz Bluetooth

SmartGym Pro umożliwia połączenie urządzenia z personalizowaną aplikacją mobilną za pośrednictwem wi-fi lub Bluetooth. Łącząc SmartGym Pro z aplikacją SGPro, można sterować muzyką płynącą z wbudowanych głośników, wybrać język urządzenia lub rozpocząć trening. Połączenie Bluetooth wykorzystywane jest również do obsługi SmartGym Pro przy użyciu przycisku bezprzewodowego, dzięki któremu w bezpieczny i wygodny sposób samodzielnie rozpoczniesz i zakończysz ćwiczenie w dowolnym momencie.

SmartGym Pro display

Wyświetlacz

W urządzeniu zastosowany został wyświetlacz wysokiej jakości, który pokazuje informacje dotyczące wykonywanego w danym momencie ćwiczenia: wybrane obciążenie, tryb pracy oraz liczbę wykonanych powtórzeń. Przyciski zmiany trybu pracy oraz pokrętło panelu sterowania znajdujące się na korpusie urządzenia umożliwiają wykonanie treningu również bez konieczności łączenia się z aplikacją mobilną.