FAQ

SmartGym

 1. Jakie możliwości daje SmartGym? Urządzenia z serii SmartGym pozwalają Ci na wykonanie treningu całego ciała na niewielkiej przestrzeni w domu, w biurze lub centrum fitness. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb treningowych możesz wybrać rodzaj treningu aż spośród pięciu oferowanych trybów pracy: izokinetycznego, ekscentrycznego, elastycznego, trybu wiosłowania oraz standardowego, które różnicują sposób zaangażowania poszczególnych partii mięśniowych.
 2. Co to jest “cyfrowy ciężar”? "Cyfrowy ciężar” to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wygenerowanie obciążenia od 3 do 130 kg poprzez wykorzystanie zaprogramowanych algorytmów. Czujniki znajdujące się w urządzeniu odczytują wartości naprężenia liny i przekazują dane do silnika, który wytwarza obciążenie o wybranej przez użytkownika wartości.
 3. Czy urządzenie wymaga skomplikowanej instalacji? Nie. Wystarczy podłączyć urządzenie do gniazda sieciowego i włączyć je przyciskiem umieszczonym obok kabla zasilającego. Rozpoczęcie treningu jeszcze nigdy nie było prostsze.
 4. Jaka jest maksymalna waga użytkownika, który może korzystać ze sprzętu? Maksymalna waga użytkownika to 150 kg.
 5. Czy urządzenie wymaga podłączenia do prądu? Tak, urządzenie wymaga podłączenia do gniazda sieciowego.
 6. Jak należy przechowywać urządzenie?
  Urządzenie należy przechowywać rozłożone lub złożone (w pozycji pionowej, na kółkach - SmartGym Pro), jak na przedstawionej grafice.
  SmartGym Pro
  SmartGym Pro
  SmartGym Lite
 7. Jakie akcesoria są dołączone do urządzeń serii SmartGym? Do stacji treningowych SmartGym Pro oraz SmartGym Lite dołączone są uchwyty, opaski na kostkę, pas biodrowy, przycisk bezprzewodowy oraz sztanga.
 8. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia? Numery seryjne urządzenia znajdziesz na stacji treningowej obok włącznika oraz na etykiecie, na opakowaniu.
 9. Jak zaktualizować oprogramowanie urządzeń serii SmartGym? Oprogramowanie urządzeń SmartGym zaktualizujesz w aplikacji SGPro.
  Instrukcję aktualizacji oprogramowania znajdziesz w zakładce “Do pobrania”: https://vishape.pl/do-pobrania.

SmartGym Pro

 1. Jaki jest zakres zmian obciążenia w SmartGym Pro? SmartGym Pro umożliwia precyzyjną modyfikację obciążenia co 0,5 kg w zakresie 1,5 - 65 kg na każdą stronę (co daje 3 kg minimalnego obciążenia oraz 130 kg maksymalnego obciążenia).
 2. Jakie są wymiary i waga stacji treningowej SmartGym Pro?
  Wymiary po rozłożeniu: 120 × 59 × 16 cm (długość × szerokość × wysokość)
  Wymiary po złożeniu: 59 × 32 × 61 cm (długość × szerokość × wysokość)
  Waga netto: 36 kg
  SmartGym Pro wymiary
  SmartGym Pro złożone wymiary
 3. Czym różni się SmartGym Pro od zestawu SmartGym Pro? SmartGym Pro to stacja treningowa. Zestaw SmartGym Pro składa się ze stacji treningowej i ławki do ćwiczeń.
 4. Jakie normy bezpieczeństwa spełnia oraz jakie certyfikaty ma SmartGym Pro? SmartGym Pro spełnia wymogi głównej normy dotyczącej sprzętu fitness, czyli normy PN-EN ISO 20957-1:2014-02.
  Wysoka jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość urządzenia SmartGym Pro zostały potwierdzone certyfikatem klasy S oraz H podczas badań przeprowadzonych przez polskie laboratorium Instytutu Badań i Certyfikacji. Certyfikat klasy H oznacza, że jest on przeznaczony do użytku domowego, z kolei certyfikat klasy S oznacza, że sprzęt jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach treningowych, takich jak kluby fitness, studia treningowe, hotele czy ośrodki rehabilitacji.
 5. Dlaczego moje urządzenie nie przylega całą powierzchnią podstawy do podłoża? Smart Gym Pro nie przylega całą powierzchnią podstawy do podłoża. Jest to cecha urządzenia, która wynika ze specyfiki pracy na nim. Taka konstrukcja sprawia, że urządzenie nie ulegnie “przełamaniu” w miejscu złożenia podczas generowania dużego obciążenia i pracy na nim.

SmartGym Pro Bench

 1. Jakie są wymiary i waga SmartGym Pro Bench?
  SmartGym Pro ławka do ćwiczeń
  Długość: 115 cm
  Szerokość podstawy stopki: 41,5 cm
  Szerokość ławki do ćwiczeń w najszerszym miejscu: 29,5 cm
  Wysokość: 44 cm
  Waga netto: 24 kg
 2. Czy do SmartGym Pro pasują inne ławki treningowe? Nie. Tylko SmartGym Pro Bench jest kompatybilna ze sprzętem marki ViSHAPE. SmartGym Pro Bench nie uszkodzi urządzenia, a przede wszystkim zapewni Ci bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.
 3. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia? SmartGym Pro Bench nie ma numeru seryjnego.

SmartGym Lite

 1. Jaki jest zakres zmian obciążenia w SmartGym Lite? SmartGym Lite umożliwia precyzyjną modyfikację obciążenia co 0,5 kg w zakresie 1,5 - 35 kg na każdą stronę (co daje 3 kg minimalnego obciążenia oraz 68 kg maksymalnego obciążenia).
 2. Jakie są wymiary i waga stacji treningowej SmartGym Pro?
  Wymiary 89 × 27 × 11 cm (długość × szerokość × wysokość
  Waga netto: 21 kg
  SmartGym Lite wymiary
 3. Czym różni się SmartGym Lite od zestawu SmartGym Pro? SmartGym Lite to stacja treningowa. Zestaw SmartGym Lite składa się ze stacji treningowej i ławki do ćwiczeń.

SmartGym Lite Bench

 1. Jakie są wymiary i waga SmartGym Lite Bench?
  SmartGym Lite ławka do ćwiczeń
  Długość: 102 cm
  Szerokość: 26 cm
  Wysokość: 36 cm
  Waga netto: 8,5 kg
 2. Czy do SmartGym Lite pasują inne ławki treningowe? Nie. Tylko SmartGym Lite Bench jest kompatybilna ze sprzętem marki ViSHAPE. SmartGym Lite Bench nie uszkodzi urządzenia, a przede wszystkim zapewni Ci bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.
 3. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia? SmartGym Lite Bench nie ma numeru seryjnego.

Gwarancja i serwis

 1. Jaki jest okres gwarancji na produkty marki ViSHAPE? Gwarancja producenta jest udzielana na 24 miesiące. Więcej informacji na temat gwarancji znajdziesz w zakładce "GWARANCJA I SERWIS”.
 2. Jak zgłosić usterkę urządzenia? Usterkę możesz zgłosić poprzez formularz gwarancyjny dostępny w zakładce "GWARANCJA I SERWIS”.

Dostawa

 1. Wymiary i waga przesyłek

  SmartGym Pro, wymiary: 140 × 70 × 25 cm, waga 50 kg
  SmartGym Pro Bench, wymiary: 140 × 45 × 25 cm, waga 25 kg

  SmartGym Lite, wymiary: 96 × 34 × 20 cm, waga 22 kg
  SmartGym Lite Bench, wymiary: 111 × 35 × 17 cm, waga 9 kg

  Zestaw SmartGym Pro oraz Zestaw SmartGym Lite składa się z dwóch paczek. Podczas przyjmowania dostawy sprawdź, czy przesyłka składa się z dwóch opakowań.

 2. Jak zamówić usługę wniesienia?

  Usługa wniesienia towaru nie jest dostępna dla wszystkich adresów, dlatego aby zweryfikować jej dostępność skontaktuj się z nami telefonicznie +48 71 39 11 319 lub mailowo: kontakt@vishape.pl.

  Na Twoje zapytanie odpowiemy jak najszybciej, nie później niż w ciągu 1 dnia roboczego od otrzymania zgłoszenia.

 3. Ile kosztuje usługa wniesienia przesyłki? Usługa wniesienia kosztuje 150 zł.

Moduły ćwiczeń

 1. Jakie tryby pracy są dostępne w urządzeniach serii SmartGym?

  Dostępnych jest pięć trybów pracy: standardowy, ekscentryczny, izokinetyczny, elastyczny i tryb wiosłowania.

  Tryb standardowy - dla osób początkujących

  To prosty tryb, dobrze znany z tradycyjnej siłowni, który pozwala na efektywną pracę nad sylwetką i wzmacnianiem mięśni. W trybie standardowym opór podczas naciągania oraz opuszczania linek jest stały.

  Tryb ekscentryczny - dla osób zaawansowanych

  Tryb ekscentryczny umożliwia wykonanie zróżnicowanego treningu stymulującego mięśnie (np. przeprowadzenie specyficznego treningu sportowego oraz ćwiczeń stosowanych w rehabilitacji). W trybie ekscentrycznym SmartGym stawia większy opór podczas opuszczania linek niż podczas ich naciągania, co jest bardzo trudne do odwzorowania na tradycyjnym sprzęcie.

  Tryb izokinetyczny - dla profesjonalistów

  Tryb izokinetyczny umożliwia specyficzny trening sportowy, pozwala też na urozmaicenie w treningu rekreacyjnym. W tym trybie SmartGym dopasowuje obciążenie do prędkości ruchu trenującego. Im szybciej wykonasz ruch tym większe obciążenie zostanie nałożone przez urządzenie.

  Tryb elastyczny - dla średniozaawansowanych

  Tryb elastyczny odwzorowuje działanie gum oporowych. Obciążenie rośnie wprost proporcjonalnie do długości wyciągniętej linki Im dalej wyciągnięta linka, tym szybciej (i z większą siłą) będzie wracać do stacji

  Tryb wiosłowania - dla średniozaawansowanych

  Tryb wiosłowania umożliwia wykonanie treningu wytrzymałości mięśniowej, w którym chcemy wykonać dużą liczbę powtórzeń lub pracować na czas. Odczucie ćwiczącego jest podobne do tego, znanego z Ergo Wioślarza.

 2. Na jakie partie mięśniowe można wykonywać ćwiczenia

  Zestaw SmartGym Pro oraz Zestaw SmartGym Lite z ławką umożliwiają wykonanie treningu na wszystkie partie mięśniowe!

  Mięśnie nóg i pośladki: zakroki w chwycie kielichowym, przysiad z walizkami, kickback, przysiad ze sztangą.

  Mięśnie rąk i ramion: wznosy bokiem, wyciskanie nad głową stojąc, uginanie ramion siedząc.

  Mięśnie pleców: wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia, wiosłowanie w podporze przodem.

  Mięśnie klatki piersiowej: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, unoszenie obciążenia na skos, pompki z obciążeniem.

Aplikacja SGPro

 1. Gdzie znajdę aplikację SGPro?

  Aplikacja SGPro jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Możesz ją pobrać odpowiednio w Google Play lub AppStore.

  Aplikacja SGProPobierz w App Store Pobierz z Google Play
 2. Co znajdę w aplikacji SGPro? Aplikacja SGPro zawiera profesjonalne kursy i plany treningowe, historię treningów, opis ćwiczeń dla poszczególnych partii mięśniowych. W specjalnie przygotowanej Strefie Nowicjusza znajdziesz podstawowe funkcjonalności urządzenia SmartGym oraz opis dołączonych akcesoriów.