FAQ

SmartGym Pro

 1. Jakie możliwości daje SmartGym Pro? SmartGym Pro pozwoli Ci na wykonanie treningu całego ciała na niewielkiej przestrzeni w domu, w biurze lub centrum fitness. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb treningowych możesz wybrać rodzaj treningu spośród trzech oferowanych trybów pracy: izokinetycznego, ekscentrycznego oraz standardowego, które różnicują sposób zaangażowania poszczególnych partii mięśniowych.
 2. Jaki jest zakres zmian obciążenia w SmartGym Pro? SmartGym Pro umożliwia precyzyjną modyfikację obciążenia co 0,5 kg w zakresie 1,5 - 60 kg na każdą stronę (co daje 3 kg minimalnego obciążenia oraz 120 kg maksymalnego obciążenia).
 3. Co to jest “cyfrowy ciężar”? "Cyfrowy ciężar” to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wygenerowanie obciążenia od 3 do 120 kg poprzez wykorzystanie zaprogramowanych algorytmów. Czujniki znajdujące się w urządzeniu odczytują wartości naprężenia liny i przekazują dane do silnika, który wytwarza obciążenie o wybranej przez użytkownika wartości.
 4. Jakie są wymiary i waga stacji treningowej SmartGym Pro?
  Wymiary po rozłożeniu: 120 × 59 × 16 cm (długość × szerokość × wysokość)
  Wymiary po złożeniu: 59 × 32 × 61 cm (długość × szerokość × wysokość)
  Waga netto: 36 kg
  SmartGym Pro wymiary
  SmartGym Pro złożone wymiary
 5. Czy urządzenie wymaga skomplikowanej instalacji? Nie. Wystarczy podłączyć urządzenie do gniazda sieciowego i włączyć je przyciskiem umieszczonym obok kabla zasilającego. Rozpoczęcie treningu jeszcze nigdy nie było prostsze.
 6. Jaka jest maksymalna waga użytkownika, który może korzystać ze sprzętu? Maksymalna waga użytkownika to 150 kg.
 7. Czy urządzenie wymaga podłączenia do prądu? Tak, urządzenie wymaga podłączenia do gniazda sieciowego.
 8. Jak należy przechowywać urządzenie?
  Urządzenie należy przechowywać rozłożone lub złożone (w pozycji pionowej, na kółkach), jak na przedstawionej grafice.
  SmartGym Pro
  SmartGym Pro
 9. Czym różni się SmartGym Pro od zestawu SmartGym Pro? SmartGym Pro to stacja treningowa. Zestaw SmartGym Pro składa się ze stacji treningowej i ławki do ćwiczeń.
 10. Jakie akcesoria są dołączone do SmartGym Pro? Do stacji treningowej SmartGym Pro dołączone są uchwyty, opaski na kostkę, pas biodrowy, przycisk bezprzewodowy oraz sztanga.
 11. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia? Numery seryjne urządzenia znajdziesz na stacji treningowej obok włącznika oraz na etykiecie, która jest widoczna na opakowaniu.
 12. Jakie normy bezpieczeństwa spełnia oraz jakie certyfikaty posiada SmartGym Pro?

  SmartGym Pro spełnia wymogi głównej normy dotyczącej sprzętu fitness, czyli normy PN-EN ISO 20957-1:2014-02.

  Wysoka jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość urządzenia SmartGym Pro zostały potwierdzone certyfikatem klasy S oraz H podczas badań przeprowadzonych przez polskie laboratorium Instytutu Badań i Certyfikacji. Certyfikat klasy H oznacza, że jest on przeznaczony do użytku domowego, z kolei certyfikat klasy S oznacza, że sprzęt jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach treningowych, takich jak kluby fitness, studia treningowe, hotele czy ośrodki rehabilitacji.

SmartGym Pro Bench

 1. Jakie są wymiary i waga SmartGym Pro Bench?
  SmartGym Pro ławka do ćwiczeń
  Długość: 115 cm
  Szerokość podstawy stopki: 41,5 cm
  Szerokość ławki do ćwiczeń w najszerszym miejscu: 29,5 cm
  Wysokość: 44 cm
  Waga netto: 24 kg
 2. Czy do SmartGym Pro pasują inne ławki treningowe? Nie. Tylko SmartGym Pro Bench jest kompatybilna ze sprzętem marki ViSHAPE. SmartGym Pro Bench nie uszkodzi urządzenia, a przede wszystkim zapewni Ci bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.
 3. Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia? SmartGym Pro Bench nie posiada numeru seryjnego.

Gwarancja i serwis

 1. Jaki jest okres gwarancji na produkty marki ViSHAPE? Gwarancja producenta jest udzielana na 24 miesiące. Więcej informacji na temat gwarancji znajdziesz w zakładce "GWARANCJA I SERWIS”.
 2. Jak zgłosić usterkę urządzenia? Usterkę możesz zgłosić poprzez formularz gwarancyjny dostępny w zakładce "GWARANCJA I SERWIS”.

Dostawa

 1. Wymiary i waga przesyłek

  SmartGym Pro, wymiary: 140 x 70 x 25 cm, waga 50 kg
  SmartGym Pro Bench, wymiary: 140 x 45 x 25 cm, waga 25 kg

  Zestaw SmartGym Pro składa się z dwóch paczek. Podczas przyjmowania dostawy sprawdź, czy przesyłka składa się z dwóch opakowań.

 2. W jaki sposób mogę zamówić usługę wniesienia przesyłki? Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 71 391 13 19 lub mailowo: kontakt@vishape.pl.
 3. Jak zamówić usługę wniesienia?

  Usługa wniesienia towaru nie jest dostępna dla wszystkich adresów, dlatego aby zweryfikować jej dostępność skontaktuj się z nami telefonicznie +48 71 391 13 19 lub mailowo: kontakt@vishape.pl.

  Na Twoje zapytanie odpowiemy jak najszybciej, nie dłużej niż w ciągu 1 dnia roboczego od otrzymania zgłoszenia.

 4. Ile kosztuje usługa wniesienia przesyłki? Usługa wniesienia kosztuje 150 zł.

Moduły ćwiczeń

 1. Jakie tryby pracy są dostępne w SmartGym Pro?

  Są dostępne trzy tryby pracy: standardowy, ekscentryczny i izokinetyczny.

  Tryb standardowy - dla osób początkujących

  To prosty tryb, dobrze znany z tradycyjnej siłowni, który pozwala na efektywną pracę nad sylwetką i wzmacnianiem mięśni. W trybie standardowym opór podczas naciągania oraz opuszczania linek jest stały.

  Tryb ekscentryczny - dla osób zaawansowanych

  Tryb ekscentryczny umożliwia wykonanie zróżnicowanego treningu stymulującego mięśnie (np. przeprowadzenie specyficznego treningu sportowego oraz ćwiczeń stosowanych w rehabilitacji). W trybie ekscentrycznym SmartGym Pro stawia większy opór podczas opuszczania linek, niż podczas ich naciągania, co jest bardzo trudne do odwzorowania na tradycyjnym sprzęcie.

  Tryb izokinetyczny - dla profesjonalistów

  Tryb izokinetyczny umożliwia specyficzny trening sportowy, pozwala też na urozmaicenie w treningu rekreacyjnym. W tym trybie SmartGym Pro dopasowuje obciążenie do prędkości ruchu trenującego. Im szybciej wykonasz ruch tym większe obciążenie zostanie nałożone przez urządzenie.

 2. Na jakie partie mięśniowe można wykonywać ćwiczenia

  Zestaw SmartGym Pro z ławką umożliwia wykonanie treningu na wszystkie partie mięśniowe!

  Mięśnie nóg i pośladki: zakroki w chwycie kielichowym, przysiad z walizkami, kickback, przysiad ze sztangą.

  Mięśnie rąk i ramion: wznosy bokiem, wyciskanie nad głową stojąc, uginanie ramion siedząc.

  Mięśnie pleców: wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia, wiosłowanie w podporze przodem.

  Mięśnie klatki piersiowej: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, unoszenie obciążenia na skos, pompki z obciążeniem.

Aplikacja SGPro

 1. Gdzie znajdę aplikację SGPro?

  Aplikacja SGPro jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Możesz ją pobrać odpowiednio w Google Play lub AppStore.

  Aplikacja SGProPobierz w App Store Pobierz z Google Play
 2. Co znajdę w aplikacji SGPro? Aplikacja SGPro zawiera profesjonalne kursy i plany treningowe, historię treningów, opis treningów dla poszczególnych partii mięśniowych. W specjalnie przygotowanej Strefie Nowicjusza znajdziesz podstawowe funkcjonalności urządzenia SmartGym Pro oraz opis dołączonych akcesoriów.